راهنمای پرداخت اینترنتی

راهنمای پرداخت اینترنتی در ورناپ

پرداخت اینترنتی چیست؟ 


پرداخت اینترنتی به پرداختن پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می شود به طوری که این پرداخت بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک یا فروشگاه و از طریق اینترنت انجام شود. در واقع خریدار با استفاده از کارت بانکی خود می تواند از اینترنت خرید کند و پول آن را همان موقع پرداخت نماید.

فرآیند پرداخت اینترنتی

مدیران سایت های اینترنتی با بانک ها قراردادی می بندند و به این ترتیب پول با همکاری بانک از طریق اینترنت از حساب مشتری به حساب سایت واریز می شود.

در حال حاضر تمامی بانک ها این امکان را فراهم آورده اند که افراد بتوانند با استفاده از کارت های بانکی تحت شبکه شتاب، خرید اینترنتی انجام دهند. یعنی این بانک ها به عنوان دروازۀ پرداخت یا درگاه پرداخت یا در اصطلاح Gateway عمل می کنند.
به این ترتیب و با توجه به این راهنمای پرداخت اینترنتی ، پس از اطمینان از کالا یا سرویس از سایت آگهی ورناپ می توانید پول آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایید. درباره ما بیشتر بدانید

 

پارامتر های لازم برای راهنمای پرداخت اینترنتی ورناپ 

در هنگام خرید اینترنتی 4 پارامتر کارت بانکی از شما پرسیده می شود که در عکس زیر کنارشان ستاره قرمز زده شده است.

• شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت
این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانکی در عکس زیر آمده است.

 

• رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم
رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است.

در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید:
1- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.
2- به شعبه بانک خود مراجعه کنید و بگویید می خواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمایی می شوید.
• کد CVV2
کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) مانند شمارۀ 16رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد 3رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملی 4 رقمی است و عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید.
• تاریخ انقضاء
تاریخ انقضاء هم روی تمامی کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشید. از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.

پرداخت کارت به کارت

فرم ارسال اطلاعات پرداخت کارت به کارت
در صورتیکه روش پرداخت کارت به کارت را انتخاب کرده اید، لطفا پرداخت خود را به کارت 5455-9907-9975-6037 به نام شرکت ویرا فناوران گیلار، بانک ملی انجام داده و اطلاعات پرداخت خود را از طریق فرم زیر یا به شماره تماس 09361315308 ارسال کنید، تا تایید برای شما ارسال گردند.

در صورت هر گونه سوالی در مورد نحوه ثبت آگهی ها یا حساب کاربری خود یا هر موضوع دیگری می توانید با شماره تلفن 333205361-013 و یا آدرس ایمیل support@varnup.com تماس حاصل نمایید. راه های مختلف تماس با ما