بهترین دندانسازی در ایران

بهترین دندانسازی در ایران

یکی از بهترین خدماتی که می‌توان از دندانپزشکی دریافت کرد، ساخت دندان مصنوعی برای دندان‌های از دست‌رفته است. با از بین رفتن دندان‌های طبیعی افراد در حرف زدن و غذا خوردن مشکل پیدا می‌کنند، بنابراین یافتن بهترین دندانسازی ایران کاری دشوار است.

با توجه به این‌که دندانسازی‌های زیادی در سطح کشور و هر شهر وجود دارد، شاید اعتماد به هر دندانسازی کمی مشکل باشد. پس بهتر است در این زمینه خوب تحقیق کنید و اطلاعات کافی به‌دست آورید.

بهترین دندانسازی در اصفهان، دنداسازی نمونه می باشد که با بیش از ۳۵ سال سابقه در مجموعه‌ ای منسجم، دانش محور و سلامت مدار، مجهز به پیشرفته‌ ترین تکنولوژی ‌های روز دنیا با الگویی نوین در ارائه خدمات ساخت پروتز مصنوعی دندان مصنوعی، ساخت نیم فک، ساخت لثه نرم و کروم کبالت و…
و مفتخریم اولین مرکز مجهز به خوابگاه اختصاصی برای میزبانی و رفاه مراجعه کنندگان از سراسر کشور و کشورهای همسایه فراهم نموده ایم.

دندانساز کیست؟

دندانسازی یکی از حرفه‌های مربوط به گروه علوم پزشکی است و دندانساز شخصی است که طبق دستور دندانپزشک و پس از قالب‌گیری دندان‌ها توسط او، پروتز مناسب را می‌سازد. پس یک دندانساز حق پذیرش و معاینه بیمار، امتحان کردن پروتز، قالب‌گیری و تطبیق رنگ دندان‌ها را ندارد.

برای انتخاب این شغل لازم است فرد رشته تکنسین پروتزهای دندانی را در دانشگاه تحصیل کند یا به‌شکل تجربی این کار را بیاموزد.

البته مجوز تاسیس لابراتوار دندانسازی فقط به دارندگان مدرک دانشگاهی در رشته مورد نظر داده خواهد شد. بسیاری از کلینیک‌های دندانپزشکی با دندانسازها و لابراتوارهای دندانسازی همکاری می‌کنند.

بهترین دندانساز در ایران

انواع دندان مصنوعی

دندان مصنوعی انواع مختلفی دارد، مانند ثابت، متحرک، چینی و سیمی که استفاده از هر کدام طبق نظر دندانپزشک باید انجام گیرد. استفاده از پروتز دندان مزیت‌های زیادی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

دندان مصنوعی کامل

این دندان برای افرادی که دندان‌های هر دو فکشان را از دست داده‌اند مناسب است و معمولا سالمندان از این روش استفاده می‌کنند.

دندان مصنوعی تکه‌ای

این نوع دندان برای افرای که تعدای از دندان‌های خود را از دست داده‌اند استفاده می‌شود و می‌توان آن را از دهان خارج کرد. یعنی دندان‌ها روی پایه ایمپلنت یا پل قرار ندارند.

دندان مصنوعی عادی

این دندان مصنوعی پس از کشیدن دندان‌های طبیعی فرد، روی استخوان و لثه‌ها قرار می‌گیرد. استفاده از این دندان‌ها راحت است و پس از اولین مرتبه به‌راحتی در جای خود قرار می‌گیرند.

استفاده از این دندان‌ها بسیار رایج است و افراد زیادی این نوع را بر نمونه‌های دیگر ترجیح می‌دهند.

دندان مصنوعی فوری

دندان مصنوعی فوری، سریعا پس از از بین رفتن دندان‌های طبیعی استفاده می‌شود و نیازی نیست بیمار منتظر بماند. استفاده از این دندان‌ها نیز بسیار آسان است و فرد زودتر حرف زدن بدون اشکال و غذا خوردن را شروع می‌کند.

البته ناگفته نماند که هر 6 ماه یک بار این دندان‌ها باید تعویض شوند و یک سری جدید آماده شود، چون درمان لثه و فک باعث می‌شود تغییر اندازه رخ دهد و دیگر اندازه نباشند.

دندان مصنوعی دستساز با ظاهری زیبا و طبیعی

ساخت دندان مصنوعی توسط بهترین دندانسازی ایران به‌این شکل انجام می‌شود که پروتزی به‌جای دندان مصنوعی از جنس پلاستیک ساخته می‌شود. دندان مصنوعی با ظاهر طبیعی و سرامیک از موادی کاملا پیشرفته درست خواهد شد. این دندان به‌شکل دستساز ساخته می‌شود و کاملا شبیه دندان‌های طبیعی فرد است.

دندان دستساز ظاهری زیبا و کاملا طبیعی دارد، البته هزینه ساخت این دندان بالاتر از دندان‌های مصنوعی معمولی خواهد بود. در هر حال علم پیشرفت کرده است و افراد تمایل دارند از دندان‌هایی با ظاهر زیباتر استفاده کنند، در نتیجه این دندان قابل تشخیص از دندان‌های طبیعی نیست.

 

مراحل ساخت دندان مصنوعی

ساخت دندان مصنوعی در بهترین دندانسازی ایران طی چند جلسه انجام می‌شود، در جلسه اول دندانپزشک یا متخصص پروتز دندان مناسب شما را تعیین می‌کند. سپس با انجام قالب‌گیری خاص و ارزیابی ارتباط استخوان‌های فک نسبت به یکدیگر و میزان فضای موجود بین آن‌ها مراحل ادامه می‌یابد.

پس از امتحان کردن مدل‌ها، قالب‌ها و نمونه پلاستیکی در دهان بیمار، رنگ، اندازه و بررسی‌های نهایی نیز تعیین خواهد شد.

قالب‌گیری نهایی انجام می‌شود و اگر نیاز باید اصلاحاتی باشد روی مدل نهایی اعمال خواهد شد.

لق بودن دندان مصنوعی

زمانی که دندان لق باشد و فک قادر به نگه داشتن دندان مصنوعی در سر جای خود قرار نباشد ، ممکن است استفاده از تثبیت کننده دندان مصنوعی لازم باشد. بهتر است با دندانپزشک خود در مورد استفاده از این ابزار مشورت کنید.

شاید در ابتدای استفاده از دندان مصنوعی با استفاده از نگهدارنده حس بهتری داشته باشید، اگر دستورالعمل استفاده از آن را به‌درستی اجرا کنید منعی در استفاده از آن نیست. البته توصیه ما این است که مدت زمان زیادی از این روش استفاده نکنید.

خواندن این مقاله هم مفید است  7 مدل از بهترین جاروبرقی ایرانی و خارجی بازار در سال 2021

اگر با شستشوی دندان‌ها تثبیت‌کننده از دندان مصنوعی جدا شد به کمک دستمالی مرطوب باقیمانده مواد تثبیت‌کننده را از دهان خارج کنید.

نحوه مراقبت از دندان مصنوعی

افراد در شروع و با توصیه دندانپزشک می‌توانند از تثبیت‌کننده استفاده کنند، چون تثبیت‌کننده به نگهداری و پایداری دندان کمک می‌کند. ضمن این‌که اعتماد‌به‌نفس فرد را در استفاده از دندان مصنوعی بیشتر خواهد کرد.

افرادی که استخوان فکشان کوچک است یا برآمدگی استخوان در فک دارند با این ابزار راحت‌تر می‌توانند دندان مصنوعی را استفاده کنند.

به‌شکل روزانه دندان‌های مصنوعی خود را درآورده و مسواک بزنید. اگر می‌خواهید دندان‌ها را استریل کنید، از آب‌جوش استفاده نکنید، چون آب جوش موجب می‌شود دندان‌ها تغییر شکل دهند.

در مدت زمانی که از دندان‌ها استفاده نمی‌کنید، آن‌ها را در مایع مخصوص تمیزکننده دندان مصنوعی قرار دهید.

هزینه دندان مصنوعی

خدمات بیمه درمانی معمولا تمام یا بخشی از هزینه‌های مربوط به دندانپزشکی را نیز تقبل می‌کند، پس سعی کنید در این مورد از بیمه خود سوال کنید و اطلاعات دقیقی بگیرید. به‌این ترتیب هزینه‌هایتان کاهش پیدا می‌کند.

انتخاب بهترین دندانسازی ایران

بهترین دندانسازی ایران با سابقه و تجربه بالا می‌تواند انواع پروتز‌های ثابت، متحرک و ایمپلنت شامل انواع روکش سرامیکی، لامینت و انواع ایمپلنت‌های ثابت و متحرک بر پایه ایمپلنت را برایتان کار کند.

پس از تشخیص دندانپزشک و سفارش به استفاده از دندان مصنوعی، دندانسازی می‌تواند این روکش و پروتزها را زیر نظر بهترین تکنسین‌ها بسازد.

یک تیم متخصص و زبده مرتب درصدد رفع معایب، اصلاح دندان آسیب‌دیده و از دست‌رفته بیمار هستند. ضمن این‌که مرتب این روند توسط دندانپزشک بررسی می‌شود تا به نتیجه دلخواه نهایی برسند.

کیفیت کار نیز یکی از مواردی است که در انتخاب بهترین دندانسازی ایران باید به آن توجه کرد، ساخت بهترین پروتزهای دندان ویژه هر فرد به سفارش دندانپزشک ساخته خواهد شد و رضایت بیماران در اولویت قرار خواهد گرفت.

بهترین دندانساز در اصفهان

ویژگی‌های دندانسازی خوب

بهترین دندانساز ایران کسی است که بتواند انواع متفاوت پروتزهای دندان را بسازد و نیاز بیمار را برطرف کند، گاهی ممکن است در یک لابراتوار چند دندانساز با یکدیگر کار کنند و خدمات خوبی ارائه دهند.

یکی از ویژگی‌های دندانساز خوب این است که با پزشکان با تجربه و ماهری ارتباط داشته باشد تا بتواند با پشتیبانی پزشک پروتز خوبی برای بیمار بسازد، چون لابراتوار به‌طور مستقیم با بیمار در ارتباط نیست. بلکه با دستور پزشک به ساخت پروتز با بهترین مواد اقدام می‌کند و از تخصص کافی بهره‌مند است.

دندانساز خوب علاوه بر داشتن مدرک معتبر در رشته تحصیلی مورد نظر باید چندین سال به‌طور عملی و تجربی کار کرده باشد تا بتواند خدمات خوبی ارائه دهد.

از دیگر ویژگی‌های دندانساز خوب استفاده از تجهیزات باکیفیت و به‌روز است تا بتواند به‌راحتی بهترین پروتزها را در اختیار بیمار قرار دهد. هر چه لابراتواری تجهیزات به‌روزتری داشته باشد، قطعا می‌تواند بهتر نیاز مشتریان و بیماران را رفع کند و نتیجه کار بهتر خواهد شد.

استفاده از مواد اولیه باکیفیت برای ساخت دندان مصنوعی یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم دندانساز حرفه‌ای است. دندانساز باید بتواند نیاز بیمار را به‌خوبی تشخیص دهد و پروتز باکیفیتی بسازد.

یک دندانساز حرفه‌ای باید بتواند خدمات جامعی به بیمار و دندانپزشکانی که با آن‌ها مرتبط است ارائه دهد. به‌این ترتیب می‌تواند هر چه سریع‌تر کار آن‌ها را راه بیاندازد، در نتیجه قاعدتا میزان مشتریان بالاتر خواهد رفت.

البته گاهی ممکن است یک دندانساز در حوزه خاصی فعالیت کند و تمرکز خود را روی یک زمینه بگذارد که در این حالت خروجی و کیفیت کار بهتر خواهد بود.

چه خدماتی در بهترین دندانسازی ایران ارائه می‌شود؟

در بهترین دندانسازی ایران خدمات متنوعی در ارتباط با دندان و دندانسازی ارائه می‌شود که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • ساخت دندان مصنوعی کامل
 • ساخت روکش دندان
 • ارائه پروتزهای متحرک و ثابت برای ترمیم دندان
 • روکش ارتودنسی
 • ساخت روکش برای زیبایی و کیفیت عملکرد دندان‌ها
 • ساخت پروتزهای ثابت pm، فری متال ips-emax، زیرکونیا
 • انوع پروتز پارسیل فلکسی بل (ژله‌ای)
 • ساخت پروتزهای کروم کبالت
 • ساخت پروتزهای کامبینیشن یا همان ترکیبی
 • ساخت پروتزهای بر پایه ایمپلنت
 • انواع اوردنچر
 • انواع هیبرید
 • ساخت سرجیکال گاید و استنت جراحی
 • دندان مصنوعی نشکن با بهترین مواد آمریکایی و آلمانی
 • ساخت لثه نرم
 • ساخت اسنپ اسمایل

سخن نهایی

دندان‌ها بخش مهمی از اجزای صورت هستند که فقدان آن‌ها صدمات زیادی به سلامت و زیبایی فرد خواهد زد، در نتیجه استفاده از خدمات بهترین دندانسازی ایران می‌تواند چنین فقدانی را جبران کند. معمولا افراد سعی می‌کنند برای خدمات دندان بهترین‌ها را انتخاب کنند تا با داشتن تجربه و توانایی خدمات خوبی ارائه دهند.

میزان رضایت بیماران کلینیک دندانسازی نمونه

کیفیت مواد دندانسازی
درصد رضایت 100%
نحوه برخورد و اقامت بیماران
درصد رضایت 96%
میزان رضایت کلی از دکتر حبیبی
درصد رضایت 99%

ویدیو رضایت بیماران کلینیک دندانسازی نمونه