بهترین مبل شویی و قالیشویی های قم + اطلاعات تماس

بهترین مبل شویی و قالیشویی های قم + اطلاعات تماس

انتخاب بهترین قالیشویی قم به یکی از دغدغه‌های مردم این شهر برای شستشوی فرش‌ها تبدیل شده است. از نظر آن‌ها یک قالیشویی خوب باید بتواند انواع فرش در برند‌ها و بافت‌های مختلف را به‌خوبی شسته و سالم تحویل مشتری دهد. بی‌شک شما نیز هنگام انتخاب قالیشویی برای شستشوی فرش‌های منزل خود، به‌دلیل ارزش مادی و اهمیتی که فرش در زیبایی منزل دارد، دچار تردید و دودلی شده و پرسش‌هایی در ذهن شما شکل می‌گیرد. اگر شما هم در خانه فرش‌هایی برای شستشو دارید و برای انتخاب بهترین قالیشویی قم دچار شک و تردید هستید با ورناپ همرا باشید.

یک قالیشویی خوب از نظر مردم چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

داشتن تعرفه مناسب:

از نظر مردم و نیز به لحاظ قانونی قیمت شستشو در قالیشویی، باید بر اساس نرخ مصوب اتحادیه باشد. برخی از شرکت‌های غیرمجاز به بهانه‌های مختلف از مشتری خود درخواست مبالغ بالاتری می‌کنند.

داشتن نظم در زمان تحویل فرش:

قالیشویی موظف است در زمان تعیین شده، فرش را تحویل گرفته و در زمان مقرر تحویل دهد.

کیفیت تحویل:

فرش‌ها باید به صورت لوله و کاور شده درب منزل تحویل مشتری داده شوند.

رعایت مسائل اخلاقی:

برخورد پرسنل قالیشویی هنگام تحویل فرش‌ها باید با احترام و رعایت ادب باشد.

استفاده از ماشین‌ها و ابزار‌آلات پیشرفته:

استفاده از تکنولوژی روز برای شستشوی انواع فرش و آسیب نرساندن به قسمت‌های مختلف آن اهمیت زیادی برای مشتری دارد. (بی‌شک بهترین قالیشویی قم چنین خدماتی را در سطحی بسیار عالی ارائه می‌دهد)

شستشو مطابق با موازین شرعی:

عده‌ای از مردم به نوع شستشو از نظر پاک بودن آب مصرفی و آبکشی شرعی اهمیت می‌دهند

قالیشویی اتوماتیک در قم

چه نکاتی باید هنگام انتخاب بهترین قالیشویی قم مورد توجه قرار گیرد؟

 • قبل از هر چیز باید به مجاز بودن قالیشویی توجه داشته و از آن مطمئن شویم.
 • فرش‌های مختلف از الیاف متفاوتی تهیه می‌شوند. قبل از تماس با شرکت مورد نظر باید در مورد امکانات و دستگاه‌های شستشو تحقیق کنیم تا از دارا بودن دستگاه‌های مخصوص برای فرش مورد نظر ما اطمینان حاصل کنیم.
 • دقت داشته باشید خودروی حمل و نقلی که برای تحویل قالی به درب منزل مراجعه می‌کند، دارای آرم و برچسب همان قالیشویی مورد نظر شما باشد.
 • هنگام تحویل فرش به پرسنل حتما فاکتور دریافت کنید

خدمات یک قالیشویی خوب شامل چه خدماتی است؟

قالیشویی و موکت‌شویی در قم

طبیعتا شستشوی فرش و موکت، از جمله مهم‌ترین خدمات ارائه شده توسط هر قالیشویی است. شستشوی فرش و موکت در کارخانه‌های مجهز به وسیله دستگاه‌های تمام اتوماتیک و پیشرفته انجام می‌شود. دستگاه‌هایی که بدون دخالت دست فرش‌ها را جابجا می‌کنند و به صورت کاملا خودکار آن‌ها را شستشو می‌دهند.

انواع فرش‌های ماشینی، دستباف، فانتزی، ماکارونی، ترکی، بلژیکی، فرش کاشان، مشهد، تبریز، چهارمحال و … و انواع موکت‌های پرزبلند و پرز کوتاه در بهترین قالیشویی های قم قابل شستشو هستند و فقط روش شستن متفاوت است.

مبل شویی در قم

برخی از بهترین قالیشویی های قم خدمات شستشوی مبل در محل را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. فرقی نمی‌کند که مبلمان شما از چه جنسی باشد. مبلمان استیل، راحتی، شزلون، چرمی و پارچه‌ای و انواع دیگر توسط دستگاه‌های اتوماتیک و مخصوص در محل شستشوی بدون کوچک‌ترین آبریز و مثل روز اول پاکیزه و درخشان می‌شوند.

خدمات ترمیم، رفوگری و لکه‌بری فرش

خدمات ترمیم فرش به صورت مجزا و معمولا قبل از شستشوی فرش انجام می‌شود؛ چه بسا فرش نیاز به شستشو نداشته باشد ولی نیازمند ترمیم و بازسازی باشد. معمولا اگر هم نیاز به ترمیم و هم نیاز به شست و شو باشد، ابتدا به سراغ ترمیم فرش می‌روند و سپس به شستن آن اقدام می‌کنند؛ چرا که ممکن است فرش ترمیم نشده، در حین شست و شو آسیب ببیند. به ترمیم و بازسازی قسمت‌های کهنه و آسیب دیده فرش رفوگری گفته می‌شود.

خواندن این مقاله هم مفید است  8 مدل از بهترین کرم پودر های دنیا از لحاظ پوشانندگی

ترمیم ریشه فرش در قم

ریشه کشی و چرم دوزی فرش

اکثر قالیشویی های قم خدمات ریشه کشی را در سرویس‌هایی که به مشتریان ارائه می‌کنند، دارند. در این نوع خدمت، رفوگر به وسیله درفش و سیخ پود کش، اقدام به چیدن ریشه‌های آسیب دیده می‌کند. اگر فقط بخشی از ریشه دچار پوسیدگی شود، احتمال می‌رود که اثر آسیب وارد شده به فرش با سرعت زیاد تمام فرش فرا بگیرد. پس باید توسط فرد متخصص ریشه کشی اصولی باید انجام شود. سرویس ریشه کشی در مجموعه خدمات هر قالیشویی می‌تواند کمک‌های شایان توجهی به سلامت فرش شما و افزایش عمر آن بکند.

لیست بهترین قالیشویی های شهر قم

 • قالیشویی تخصصی سرای ایرانی قم
 • قالیشویی مدرن و تخصصی جوان قم
 • قالیشویی ونوس در قم
 • قالیشویی رسالت در قم
 • قالیشویی ماندگار قم
 • قالیشویی اطمینان قم
 • قالیشویی عرفان در قم
 • قالیشویی تک در قم
 • قالیشویی پردیسان در قم
 • قالیشویی وحدت در قم
 • قالیشویی ارمغان آسیا در قم
 • قالیشویی مرکزی قم
 • قالیشویی آفتاب قم
 • قالیشویی و مبل شویی رفاه قم
 • قالیشویی طلایی قم
 • قالیشویی درخشان قم
 • قالیشویی امیر کبیر قم
 • قالیشویی امین قم
 • قالیشویی و مبل شویی ماهان قم

هزینه قالیشویی در قم چقدر است؟

قیمت قالیشویی در نقاط مختلف شهر قم و قالیشـویی‌های مختلف متفاوت است. علاوه بر اینکه خدمات تکمیلی و تشویقی که شرکت های قالیشـویی ارائه می‌دهند موجب تغییر قیمت می‌شود عوامل دیگری هم هستند که بر این قیمت گذاری اثرگذار هستند. بر حسب ماشینی و دست باف بودن فرش و قالی و همچنین جنس مواد بکار رفته، قالیشـویی ها از روش های متنوعی از جمله بخارشویی، خشک شویی و شستشوی فر با آب داغ استفاده می کنند. از جمله عوامل تاثیر گذار در هزینه قالیشویی موارد زیر می باشد:

ابعاد فرش (مترمربع)

مهمترین فاکتور در نرخ قالیشویی ابعاد فرش و قالی بر حسب مترمربع است. در ابتدا شاید جالب باشد چند نکته کلی را با هم مرورکنیم. اول اینکه قالی به فرش هایی گفته می شود که مساحت آنها ۶ مترمربع به بالا و در ابعاد ۳*۲، ۵.۳*۵.۲ و …. بافته می‌شود. اما قالیچه ها معمولا فرش هایی هستند که مساحتی کمتر دارند. نوع دیگری از فرش که در خانه های ایرانی رواج زیادی دارد کناره است که معمولا عرض ۷۰ سانتی متر و ۱۱۰ سانتی متر و طول ۵ متر تا ۸ متر دارند.

نوع فرش

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر میزان کار شستشوی فرش و در نتیجه هزینه نهایی کار و نرخ قالیشویی در قم فشردگی گره های فرش است. در واقع هر چه فرش از نظر گره پُرتر و با شانه بالاتر باشد با وجود اینکه کیفیت فرش بالاتر می رود به همان میزان شستشوی فرش کار سخت تری است. هر چه تار و پود فرش محکم تر و فشرده تر باشد مقاومت آن در برابر پاک کردن لکه ها و موارد این چنینی بیشتر خواهد بود. فرشهای دستباف و ابریشمی و با کیفیت بالا احتیاج به شرایطی ویژه در شستشو و همچنین خشک کردن نیاز دارند.

کلام آخر

در بین ایرانیان پاکیزگی فرش‌ها در خانه اهمیت بیشتری نسبت به سایر قسمت‌ها دارد. از این رو مراجعه به بهترین قالیشویی قم برای شستشوی بهتر فرش‌ها در تمام فصول انجام می‌شود. نکته مهم در مورد شستن فرش در قم ، وجود تعداد زیاد این‌گونه کارخانه‌ها در سطح شهر است. شما می‌توانید با مراجعه به قالیشویی‌های تحت پوشش اتحادیه صنف مربوطه از بهترین و جدیدترین خدمات با قیمت‌های مصوب استفاده کنید. به‌علاوه، با سپردن فرش خود به قالیشویی‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه، از کیفیت یک شستشوی خوب و تمیز بهره‌مند خواهید شد.

در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است اگر ساکن شهر رشت یا تهران هستید و به دنبال مکانی برای شستشوی فرش خود می گردید، توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین قالیشویی در رشت و بهترین قالیشویی در تهران مراجعه کنید و اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید.