راهنمایی و بررسی خرید پکیج مناسب

راهنمایی و بررسی خرید پکیج مناسب

یکی از سیستم های رایج گرمایشی که برای انواع ساختمان های مختلف لازم است، پکیج می باشد. در این نوشتار از تیم دماپویا قصد داریم به راهنمایی و بررسی خرید پکیج مناسب بپردازیم. در فصول سرد سال برای برای گرمایش محیط از رادیاتور، یا فن کویل و یا دیگر سیستم های حرارت زا استفاده می شود تا دمای محیط بسته افزایش یابد و ساکنین آن از سرمای طاقت فرسای زمستان در امان باشند. این قبیل سیستم ها نیاز به آب گرم دارند که این آب گرم توسط پکیج های گرمایشی تهیه می شود. همچنین انجام امور دیگری مانند استحمام، شست و شوی ظروف و دست ها و آشپزی نیز نیازمند آب گرم اند. در گذشته برای تامین آب گرم از موتورخانه استفاده گسترده ای میشد که امروزه تقاضا برای آن کاهش یافته و پکیج گرمایشی با توجه به آن که فضای بسیار کمتری را اشغال می کند و میزان مصرف انرژی آن نیز پایین تر بوده، بهترین جایگزین برای موتورخانه می باشد. نحوه عملکرد این دستگاه که در زمره نکات مهم در راهنمایی و بررسی خرید پکیج مناسب به شمار می رود، به این صورت است که با باز کردن شیر آبگرم، فرمان روشن شدن مشعل پکیج صادر می شود که این امر به وسیله میکروسوئیچ سنسور فشار و برد الکترونیک کنترل انجام می گیرد. مبدل حرارتی ثانویه پوسته و لوله در کم ترین زمان ممکن آبگرم را تهیه کرده و با بستن شیر آب عملکرد آن به صورت خودکار خاموش می شود.

در ادامه لازم است به بررسی انواع این سیستم بپردازیم که از دیگر نکات مهم در راهنمایی و بررسی خرید پکیج مناسب به شمار می آید. با توجه به موقعیت نصب و سوخت مصرفی دستگاه می توان دسته بندی های مختلفی از آن را نام برد؛ موقعیت نصب پکیج به دو صورت دیواری و زمینی طراحی می شود. پکیج دیواری مورد استفاده انواع مکان ها و آشپزخانه ها و آبدارخانه ها قرار می گیرد. واحدهای مسکونی و تجاری می توانند از آن به عنوان تامین کننده آبگرم بهداشتی بهره گیرند و تنها به اندازه یک کابینت فضا را اشغال خواهند کرد. دودکش مخصوص دوجداره به کار رفته در آن ایمنی ساکنان را تضمین می کند. از طرفی پکیج زمینی برای واحدهای بیشتر از 300 متر بوده و برای مصارف صنعتی تر و مکان های بزرگ تر به کار می آید. از لحاظ نوع احتراق نیز پکیج زمینی به دو دسته مشعل دار و بدون مشعل تقسیم می گردد که نوع مشعل دار آن مناسب مکان های بزرگتر با متراژ بالا، و بدون مشعل به کار متراژهای پایین تر می آید. شما جهت خرید از برندهای مختلف پکیج می توانید به صفحه مربوطه آن در دماپویا مراجعه نمایید و همچنین با کسب مشاوره از کارشناسان فروش، بهترین مدل را انتخاب نمایید.

به منظور بررسی دیگر نکات مهم در زمینه راهنمایی و بررسی خرید پکیج مناسب می توان سوخت مصرفی دستگاه را نیز معرفی نمود؛ گاز، گازوئیل و برق از سوخت های رایج مورد استفاده در پکیج می باشد که البته پکیج دوگانه سوز نیز در بازار موجود است تا بسته به سوخت مصرفی در دسترس در منطقه مورد نظر مشتریان بهترین مدل را انتخاب نمایند. در حقیقت طبقات بالا و میزان ارتفاع ساختمان از سطح دریا در انتخاب پکیج مناسب با محیط تاثیر داشته؛ چرا که چگالی هوای هر منطقه جغرافیایی با منطقه دیگر متفاوت است. در مناطقی که ارتفاع از سطح دریا بیشتر بوده و چگالی هوا نیز کمتر باشد، توان گرمایشی بیشتری نیاز است. همچنین پیش از انتخاب این سیستم بهتر است نسبت به برند تولیدکننده نیز اطلاعات کافی را کسب نموده تا با خرید از شرکت معتبر و شناخته شده از کیفیت دستگاه و همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش آن بهره مند شوید.

خواندن این مقاله هم مفید است  لیست 10 تا از بهترین سالن های عقد معروف در کرج 1402 | شماره تماس + آدرس

همچنین بخوانید: بهترین قالیشویی در اصفهان ، بهترین قالیشویی در تهران و بهترین قالیشویی در مشهد کدام است؟

میزان نیاز به ظرفیت حرارتی یکی از اساسی ترین در راهنمایی و بررسی خرید پکیج مناسب محسوب می شود که لازم است آن را با توجه به معیارهایی برآورد کرد؛ از جمله این موارد یکی متراژ محیط بوده که بهتر است در صورتی که نیاز به ظرفیت بالایی دارید، پکیج های مخزن دار را انتخاب نمایید زیرا که دوام بالایی داشته و مصرف گاز آن ها اقتصادی می باشد. علاوه بر آن لازم به ذکر است که برخی پکیج های گرمایشی با فناوری سیستم عیب یابی خودکار طراحی می شوند که این سیستم در صورت بروز اشکال با نمایش یک کدی، عیب پیش آمده را به اطلاع کاربران می رساند تا نسبت به رفع آن اقدام نمایند. برای این منظور می توان به دفترچه راهنمای پکیج مراجعه کرد تا توضیحات کد نمایش داده شده را مطالعه نمود.

از دیگر فاکتورهای حیاتی در راهنمایی و بررسی خرید پکیج مناسب می توان به نوع لوله کشی و سیستم اتصالات آن نیز اشاره داشت. این مورد در جریان فشار آبگرم تاثیر مستقیمی دارد. در واقع لوله های منعطفی که زبری کمتری داشته باشند و اتصالات آن ها به حداقل میزان ممکن کاهش یابد، بسیار مناسب بوده و از افت فشار پکیج جلوگیری می نمایند. همچنین حائز اهمیت است که پکیج ها از جنبه ای دیگر به دو نوع فن دار و بدون فن تقسیم می شوند که برای انتخاب مدل مناسب آن می توان به نوع دودکش منزل، طول نصب آن ها در ساختمان دقت داشت. به عنوان مثال در صورتی که طول افقی لوله دودکش از یک متر کمتر باشد، بهتر است پکیج بدون فن را انتخاب کنید. زیرا در غیر این صورت گازهای مضر از مسیر دودکش خارج نخواهند شد.

نوع مبدل حرارتی در انتخاب این محصول مهم بوده و در صورتی که در ساختمان مورد نظر از فن کویل، گرمایش از کف یا دیگر سیستم ها استفاده می شود، پکیج متفاوتی مورد نیاز خواهد بود. برای راهنمایی و بررسی خرید پکیج مناسب همچنین با توجه به هد پمپ سیرکولاتور در مکان هایی که رادیاتور و گرمایش از کف، نقش مبدل حرارتی را دارند، فاصله لوله های افقی از رادیاتور بایستی از 34 متر بیشتر نشود تا گرمایش مناسب فراهم شود. شما عزیزان می توانید به فروشگاه اینترنتی دماپویا مراجعه نموده تا با بررسی تمامی محصولات با قیمتی مناسب و گارانتی اصلی، خریدی موفق را تجربه کنید.