چطور کسب و کارمو از گوگل مپ حذف کنم؟

چطور کسب و کارمو از گوگل مپ حذف کنم؟

یکی از امکانات همیشه در دسترس و رایگان برای عموم، گوگل مپ است. کار با این نرم افزار، بسیار ساده و در عین حال، دارای امنیت است. از گوگل مپ می‌توان برای دستیابی به اطلاعات مکانی، اطلاعات مرتبط با کسب و کار و به اشتراک گذاری نظرات، استفاده کرد.جالب است بدانید؛ حذف کامنت های گوگل مپ در اکثر موارد می‌تواند موجب بهبودی در روند کسب و کار افراد شود. از دیگر مزایای گوگل مپ: ارائه تبلیغات، اطلاع رسانی مواردی از قبیل( روند خرید و فروش_کیفیت محصولات_ تایم کاری) و جزئیات کامل کالاهایی که به فروش می‌رسند، همچنین ایجاد نظرسنجی و در نهایت، ارائه شماره تماس برای پاسخ دادن به سوالات مراجعه کنندگان، استفاده و آنها را جذب کرد. در این مقاله، سعی بر این داریم تا شما را، با چگونگی کسب و کار در گوگل مپ، حذف موقعیت مکانی در گوگل مپ، عدم نمایش مکان در گوگل مپ و حذف اطلاعات مکان تجاری از گوگل مپ، آشنا سازیم.

جهت مشاوره برای ثبت یا حذف گوگل مپ تماس بگیرید 09361315308

مزایای گوگل مپ:

نقشه ی آنلاین یا همان گوگل مپ برای مسیر یابی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. لذا میتوان از آن برای:

_  ثبت دقیق ادرس ها، برگزینی بهترین و نزدیک ترین مسیرها با توجه به طرح ترافیکی

_ به اشتراگ گذاشتن موقعیت و مکان خود بدون نیاز به ذکر آدرس

_ذخیره و ثبت مکان های دلخواه و مورد پسند

_استفاده از گوگل مپ در حالت آفلاین( لذا برای استفاده از آن همیشه نیاز به اتصال نت نداریم)

_بازدید مکان های مورد نظر حتی قبل از حضور در آنجا و اطلاع از شرایط و جزئیات ان

_استفاده از میکروفون و یافتن مسیر در صورت انجام کاری دیگر یا عدم دسترسی به صفحه کلید برای تایپ

_اعلام زمان شروع و پایان حرکت وسایل نقلیه ی عمومی اعم از قطار و اتوبوس و…

_محاسبه ی بازه ی زمانی مبدا و مقصد، در نتیجه افزایش ایجاد نظم و برنامه ریزی

_استفاده از گوگل مپ به عنوان موتور سرعتگیر برای بیان سرعت  و حداکثر سرعت مجاز

_یافتن جای پارک بدون نگرانی، صرفا با فعال سازی  حرفp روی گوگل مپ

*اگر کالایی به هر دلیلی، معرفی و تبلیغ نشود؛ مسلما هیچ کس برای خرید آن، اقدامی نخواهد کرد. در نتیجه ارائه اطلاعات در مورد محصول مورد نظر، به نحوی کمک کنند و مفید بوده و زمینه رقابت با سایر محصولات مشابه را، فراهم می‌سازد. همانطور ک می‌دانید؛ امروزه با پیشرفت تکنولوژی، افراد به دنبال تبلیغات گسترده تر و مقایسه نظرات کاربران، با یکدیگر هستند‌. و همین امر، میتواند منجر به جلب اعتماد خریداران شود‌. لذا حذف کامل نظرات گوگل مپ برای بهبود بخشیدن به کاروکاسبی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حذف موقغیت مکانی در گوگل مپ:

برای گسترش و بهبود فعالیت و کسب و کارتان، نیازمند ایجاد اکانتی با عنوان google my business  در گوگل مپ هستید. در این صورت افراد میتوانند، شما را یافته و کسب و کارتان را ارزیابی کنند. ولی اگر بیزینس شما پایان یافته است یا از داشتن اکانت در گوگل مپ منصرف شده اید، اقدام به حذف نمایید‌.( توجه داشته باشید که در صورت حذف مکان از گوگل مپ، افراد همچنان از طریق سرچ نمایه تان در گوگل ، قادر به مشاهده شما خواهند بود.)

درصورت حذف؛ تمامی اطلاعات مرتبط با مکان_ فیلم ها_ کامنت ها و… از بین خواهند رفت و دیگر امکان بازیابی مجدد اکانتتان وجود نخواهد داشت. برای همین اگر تمایل دارید موقتا از کسب و کار خود استفاده نکنید، میتوانید به جای حذف کامل؛ وارد تنظیمات گوگل مپ شوید و سپس، گزینه ی  temporarily closed  را انتخاب نمایید و مجددا در صورت نیاز به حساب ، دسترسی داشته باشید. در غیراین‌ صورت:

خواندن این مقاله هم مفید است  جهیزیه عروس و 5 نکته طلایی و مهم در هنگام خرید

برای حذف موقعیت مکانی در گوگل مپ، وارد  Google my business  خود می‌شوید. سپس به روی Business کلیک کرده و فعالیت مورد نظر را انتخاب مینمایید، سپس با فشردن گزینه ی Edit وارد پنجره جدیدی میشوید، اکنون به‌ روی Mark as permanently closed  زده و Close business  را انتخاب می‌نمایید. حالا در remove listing  گزینه remove  و سرانجام مکان مورد نظر را از اکانتتان حذف می‌کنید.

عدم نمایش مکان در گوگل مپ:

گوگل برای ارائه ی اطلاعات بهتر و بیشتر به کاربران خود، تمامی جزئیات را در تایم لاین گوگل مپ، ذخیره می‌کند. اطلاعاتی نظیر: موقعیت مکانی_ اطلاعات حساب کاربری_ فعالیت ها و لیست سرچ های شما در اینترنت و حتی موقعیت فعلی شما را جمع اوری خواهد کرد. از این رو؛ خطر بزرگی حساب کاربری شما را تهدید میکند و ان سواستفاده و دسترسی هکرها به جزئیات حساب شماست. در نتیجه اگر میخواهید، موقعیت مکانی تان در گوگل مپ نمایش داده نشود یا به عبارتی مخفی بماند، کافی ست به سایت my account.google.com  بروید، و سپس در قسمت  security and privacy setting ‌ دسترسی گوگل را محدود کنید. علاوه بر این شما میتوانید با ورود به قسمت تنظیمات گوشی موبایلتان، و انتخاب Google   و سپس گزینه location   use را غیرفعال سازید.( لازم به ذکر است، که محدود کردن دسترسی گوگل به موقعیت مکانی شما منجر به خطا در عملکرد بعضی از برنامه های شما می‌شود.)

حذف اطلاعات مکان تجاری گوگل مپ:

گاهی بنا به دلایلی، اقدام به حذف یا تغییر اطلاعات مکان، در گوگل مپ میکنید‌. از جمله این دلایل میتوان به، دقیق نبودن مکان مورد نظر، در گوگل مپ اشاره کرد.دلیل دیگری که میتوان خاطر نشان کرد، جابجایی مکان مذکور یا ثبت اطلاعات تکراری مربوط به مکان تجاری است. علاوه بر این گاهی به دلیل وجود هذر زنامه  و عدم استفاده از حساب خود،  تصمیم به حذف اطلاعات مکان تجاری از گوگل مپ را دارید،  لذا باید: بر روی نقشه گوکل مپ مکان مورد نظر را پیدا کنید، سپس در منوی اطلاعات گزینه ی  suggest an edit  را یافته و کلیک نمایید. و اطلاعات مکان تجاری را، حذف و یا درصورت نیاز ویرایش کنید.

حذف کسب و کار از گوگل مپ:

در شرایط خاص، شاید افراد، دیگر تمایلی به کسب و کار در گوگل مپ را نداشته باشند، در همین راستا میتوانند کسب و کار خود را ، حذف نمایند. ولی برای این اقدام لازم است مالک ان کسب و‌ کار باشند.

۱_ ابتدا وارد نمایه خود یا google maps  شوید.

۲_بعد از آن روی گزینه ویرایش نمایه کلیک کنید.

۳_ گزینه ی همیشه بسته یا برداشتن را انتخاب کنید و ذخیره نمایید‌.

*در صورت انجام موارد فوق کسب و کار شما از maps  حذف خواهد شد.

جمع بندی:

گوگل مپ،  در دسترس ترین و با دقت ترین، نقشه ی آنلاین است که در آن ریزترین جزئیات مانند:  نام محله ها، اسامی خیابان ها، و حتی نام فروشگاه ها درج شده است. در نتیجه با استفاده از گوگل مپ، میتوانیم برنامه ریزی دقیق تری داشته باشیم. از دیگر کاربرد های مورد استقبال گوگل مپ؛ کم حجم بودن برنامه و اینترنت مورد نیاز برای استفاده از آن است. گوگل مپ از تمامی مکان هایی که در ان حضور داشته اید، مطلع است. چنانچه تمایل ندارید، به مکان شما دسترسی داشته باشد؛ باید تاریخچه ی موقعیت خود را درهر چه سریعتر،  متوقف کنید.

توجه داشته باشید که، صرفا مالک اصلی حساب گوگل مپ، میتواند business  یا کسب و کار خود را پاک کند که در این صورت تمامی پست ها و داشته های حساب کاربری، به صورت کلی و برای همیشه از بین، خواهند رفت.