گفتگو با مهندس نجفی، مدیر شرکت راه و ساختمان پارس بتن ارسلان

گفتگو با مهندس نجفی، مدیر شرکت راه و ساختمان پارس بتن ارسلان

شرکت پارس بتن ارسلان به شماره ثبت 368680و کد شناسه ملی10420294000 جز یکی از پنجاه شرکت برتر ایران در عرصه عمرانی است که در کلیه امور ساختمانی تأسیساتی و تجهیزات آب ، آپارتمان سازی، جدول کشی، راهسازی، فضای سبز و… فعال است. در گفتوگویی با مهندس حمید نجفی مدیریت شرکت در اهواز، به بررسی دلایل موفقیت کاری و ابعاد این شغل پرداختیم که در ادامه مطلب می‌خوانید…

مصاحبه با مدیریت شرکت پارس بتن ارسلان؛ از مشاغل موفق ثبت شده در سایت ورناپ

1: لطفا در ابتدا خودتون رو برامون معرفی کنین:

سلام بنده مهندس حمید نجفی هستم. فوق لیسانس عمران، در حال حاضر دانشجوی دکترای عمران در دانشگاه شریف تهران، متولد 1362، زادگاهم چهارمحال بختیاری شهرکرد و از سن ۱۲ سالگی به دلیل شغل پدرم که پیمانکار بود مهاجرت کردیم به خوزستان و بزرگ شده اهواز هستم.

2: نقطه ورودتان به بازار از کجا بود و چقدر هزینه و سرمایه کردید:

نقطه ورود بنده به بازار این بود که چون پدرم در کار عمران بود و من هم علاقمند بودم  این شغل پدری به من رسید. در سال ۸۹ شرکت پارس بتن ارسلان را تاسیس کردم بعد از گذشت ۱۰ سال مدیرعامل شرکت هستم. در سال ۸۵ مبلغ یک میلیون تومان از پدر گرفتم و تصمیم گرفتم وارد چرخه سرمایه بشم، اشتغال زایی کنم و با کسانی که در این رشته فعالیت می کنند و کننده کار هستند همکاری کنم.

جهت مشاهده آگهی شرکت پارس بتن ارسلان در سایت ورناپ اینجا کلیک کنید.

3: چه فعالیت هایی تا به امروز داشتید و چند سال سابقه کاری دارید:

از سال ۸۹ تا ۱۴۰۰ به مدت یازده سال پیمانکار شرکت پارس بتن ارسلان و مدیرعامل آن هستم. و در حال حاضر شرکتم جزء ۵۰ شرکت برتر ایران است.

فعالیت هایی که تا امروز داشتم در سال ۸۹ شرکت ثبت کردم کردم، در سال 90 رتبه گرفتم و با شرکت سیمان خوزستان قرارداد کار بستم، سال ۹۱ شرکت فولاد کاوه اروند خرمشهر، سال ۹۲ و ۹۳ شرکت ملی نفت در اهواز، جاده های دسترسی اهواز، کارخانه الیاف بافی تنگستان بوشهر، سال ۹۴ و سال ۹۵ چند پروژه عظیم فرودگاه کل کشور، فرودگاه اصفهان، طرح عظیم فرودگاه اهوازف طرح فرودگاه سیرجان، طرح توسعه ناوگان ریلی کشور در بندرعباس و سیرجان و اهواز و اصفهان، سال ۹۶ شهرک صنعتی خوزستان، شهرک صنعتی لرستان، پروژه پتروشیمی اراک، سال ۹۷ بزرگراه اهواز تا بندر امام، گذرگاه چهارمحال و بختیاری تا شهرستان های تابع، سال ۹۸ پروژه ساخت کارخانه سرام سازی، پروژه ساخت مدارس کرمان، اصفهان، بوشهر، خوزستان، چهار محال و بختیاری و یزد.

4: حامی اصلی شما در این مسیر چه کسی بود و دلیل موفقیت و برخوردتون با موانعچه بوده:

به نظر من نوع عقیده و نیت شخص در هر حیطه و مسیری و پشتکار و تلاش در مسیر هدف معین عامل موفقیت خواهد بود. و در هنگام موانع هم به همان شکلی که خداوند در قران شریف گفته خداوند صبر کنندگان را دوست دارد و هرکس صبر کند پیروز خواهد شد، پیشه کردیم و بر همین مبنا در مقابل موانع ایستادگی کردیم. و حامی و پشتیبان همیشگیم هم اول از همه خداوند بزرگ بعد همسر خوبم بوده که از همین جا از ایشان سپاسگزاری می کنم.

5: اهداف کاری شما چیست.

اهداف کاری بنده این است که شرکتم روزی بین المللی شود و گرید کارم بالا رود و در زمینه راه و ساختمان در کشور عزیزم تا جایی که بتوانم اشتغال زایی کنم. بنده امید دارم در عرصه عمرانی به جایی برسیم که همه ایرانیان حتی در دور افتاده ترین نقطه کشور حسرت عمران و آبادی خارج از کشور را نخورند و در زمینه راهسازی به اوج برسیم و عمران، آبادانی و راهسازی در کل کشور انجام شود.

6: از نظر شما خصوصیت یک کسب و کار موفق چیست و بحث مالی و سرمایه چقدر در آن دخیل است:

از خصوصیات یک کسب و کار موفق نیت پاک و خالص، پشتکار بالا، جو صمیمانه پرسنل و  خلوص نیت مدیران خیلی مهم است و جزء اولویت های کاری سازمان باید باشد. از نظر بنده تمام پرسنل و مدیران باشد باید یک هدف را دنبال کنند و برای آن تلاش کنند. در خصوص سرمایه هم صد در صد مهم است اما سرمایه بدون تخصص ب فایدست. چه بسا افرادی که سرمایه کلان داشتند اما نتوانستند کار را مدیریت کنند و شکست خوردند. این که در کار تخصص داشته باشید، پرسنل و مجموعه حرفه ای و متخصص داشته باشید و از مهمتر خدا را داشته باشید رمز موفقیت شماست.

خواندن این مقاله هم مفید است  8 مدل از بهترین ماساژور برقی پرفروش موجود در بازار

7: رضایت مشتری و تخفیف دهی برای شما چند چقدر اهمیت دارد:

از نظر بنده رضایت مشتری رضایت خداست و هر چقدر که مشتری از ما راضی باشد خدا نیز از ما راضی خواهد بود. در بحث تخفیف دهی هم اگر در معامله و کسب و کار تخفیف بدهید آن تخفیف هم راه خدا است و خداوند به واسطه آن رزق و روزی شما را افزایش می‌دهد. به هر جهت و عقیده و سیاست کلی ما این است که با کیفیت کار مشتری را راضی نگه داریم. از آنجایی که نزدیک به ۹۰ درصد کارهای ما در جهت دولتی است و عام المنفعه است مانند ساخت مدرسه ، بیمارستان و جاده همه در جهت منفعت عامه هستند به همین خاطر ما همیشه کیفیت را اولویت کار قرار می‌دهیم.

8: در دوران کرونا چطور کارتون رو مدیریت کردید:

در دوران کرونا با توجه به حیطه کاری ما که عمران است و بیش از یک دهه در این زمینه سابقه فعالیت داریم ابتدا با توکل به خدا و بعد با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی توسط کل سازمان، دو شیفته کردن کار، آنلاین کردن جلسات و دورکاری، کمتر کردن جلسات و کارهای تجمعی و مدیریت آن به صورت آنلاین توانستیم شرکت را در دوران کرونا با موفقیت مدیریت کنیم.

9: چقدر اشتغال زایی کردید و چند نفر در مجموعه شما کار می کنند:

وی در خصوص اشتغال زایی باید بگم که قبل از ورود کرونا مجموعه بزرگی داشتیم اما بعد از کرونا با یک سوم نیرو ها به کار ادامه دادیم. ولی در کل به خواهم بگویم در طول این ده سال چند نفر استخدام کردیم، ۱۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم و ۱۴۰ نفر به صورت مستقیم در شرکت پارس بتن ارسلان با ما همکاری می‌کنند.

10: بازخورد تبلیغات شما در سایت ورناپ چطور بود و بنظرتون اهمیت تبلیغات اینترنتی در کار چند درصد است:

با توجه به این که تبلیغات اینترنتی در فضای مجازی برای رونق کسب و کار امروزه خیلی باب شده و همه به این مسیر رو آورده اند از همین رو بنده معتقدم هر کسی هراندازه در اینترنت و فضای مجازی تبلیغ هزینه و تبلیغ کند بیش از چند برابر آن هزینه به کارش برمیگردد. در خصوص تبلیغات در ورناپ هم صددرصد بازخورد مثبت داشتیم و ما در طول این ده ساله کاری نتوانسته بودیم خوب شرکتمان را معرفی کنیم و با تبلیغ در ورناپ در مدت یکماهونیم ۵۰% توانستیم بیوگرافی شرکت را در کل کشور معرفی و تبلیغ کنیم.

11: چندبار در این مسیر شکست خوردین و بلند شدین و اگر به عقب برگردین دوباره همین کارو انجام میدین:

هیچ مسیری بدون شکست نیست و هیچ راه رفتنی بدون افتادن نیست. بنده تقریباً سه بار شکست خوردم و همان پشتیبان همیشگیم یعنی همسرم باعث شد که من دوباره به مسیر ادامه دهم و به هدفم برسم. و اگر صدبار هم به عقب برگردم دوباره همین کار را انجام میدم. شعار ما این است که تا زنده ایم رزمنده ایم و تا رسیدن به هدف نهایی دست از تلاش بر نمی داریم و با توکل به خدا مسیر را ادامه می دهیم.

12: پنج سال دیگه خودتون و شغلتون رو کجا می بینید:

 بنده درحال حاضر مدیر عامل شرکت پارس بتن ارسلان هستم و امید دارم پنج سال دیگر یکی از شرکت های رتبه 1 جمهوری اسلامی باشم. باعث افتخار من است که یک مجموعه ۲۰۰۰ نفری را مدیریت می کنم و بسیار صمیمانه از سایت ورناپ برای این موقعیت و زمانی که برای بنده قائل شدید سپاسگزارم.